Česká Lípa Hnutí duha
Nástěnka místní skupiny
Česká Lípa

Naše nástěnka O Hnutí DUHA Kontakt Podpora Odkazy

foto: Alena Pitrová


Fotogalerie
Hnutí duha
Česká Lipa


Dokumenty:


Články a názory
Náš tip literární  
Vzkazovník
Vernisáž, koncert a výstava

3.2.2007

LUKÁŠ PELECH - výstava fotografií a PAPÍR SKLO PLASTY - hudba

Celý článek...

PhDr.Miroslav Hudec

Solení, solení, solení...

25.1.2007

Vážený pane Hanáku,
rád čtu vaše sloupky, četl jsem i ten dnešní ("Kalamitky"). Jako vždy s mnohými Vašimi názory souhlasím, s jedním však nemohu. Totiž, že Vaše nohy byly "promáčené nedotčenou sněhovou břečkou".

Celý článek...

PhDr.Miroslav Hudec

Kdo má pochybnosti o Temelínu, je agent Rakušanů?

10.1.2007

Haló noviny (LN 10.1., „Poprvé ve vládní funkci“) prý označily novou ministryni školství Danu Kuchtovou za „rakouskou agentku v české vládě“.

Celý článek...

PhDr.Miroslav Hudec

V ČESKÉ LÍPĚ SE SOLÍ UŽ I ZCELA SUCHÉ KOMUNIKACE

27.12.2006

Většina silničářů v republice se raduje, že díky mírné zimě ušetří peníze za zimní posyp silnic a alespoň trochu tak sníží dluhy ze začátku roku, který sněhem a nepříznivým počasím nešetřil. V České Lípě se však tím zmást nenecháme.Celý článek...
PhDr.Miroslav Hudec

Zvěři v migraci nezabráníme

16.12.2006

V článku „Zvěř zavinila v kraji desítky nehod“ (MF Dnes, liberecká regionální mutace 14.12.) se navrhuje řešit problém budováním plotů kolem silnic vyšších tříd.

Celý článek...
PhDr.Miroslav Hudec

Otevřený dopis studenta Martina Ferdana Radimu Zikovi

16.12.2006

Dobrý den, pane Ziko!

Chtěl bych reagovat na Váš středeční výstup v televizi. Velice se mě dotklo Vaše prohlášení ohledně nás, studentů, coby rukojmích ředitelů našich škol.

Celý článek...
Martin Ferdan

Devastace Tlustce je na dlouhou dobu zastavena

6.12.2006

Po více jak čtyřletém úsilí odpůrců těžby kamene na kopci Tlustci v českolipském regionu bylo dosaženo velkého „vítězství“.

Celý článek...
Miroslav Šimonek

Snaha šetřit elektřinou je směšná?

6.12.2006

„Jde mu jen o to, zviditelnit se a dělá to tím nejsměšnějším způsobem“.

Celý článek...
PhDr.Miroslav Hudec

Petice studentů proti sloučení SOŠ Lužická s Učilištěm 28.října

6.12.2006

PETICE proti plánovanému sloučení Střední odborné školy Lužická se Střední odbornou školou a učilištěm 28.října

Celý článek...
Miloslav Lomič

Petice studentů proti zrušení Gymnázia v Mimoni

6.12.2006

Protestujeme proti přesunu či jakékoli jiné formě likvidace Gymnázia v Mimoni...

Celý článek...
Miloslav Lomič

A dýchat budeme žábrami?

20.11.2006

Šéf Snowhillu Karel Vacek míní (liberecká regionální rubrika MF Dnes 20.11., "Ještěd: další půlmiliarda"), že "…by…bylo…ideální vykácet všechny lesy a mít jen sjezdovky". ...

Celý článek...
PhDr. Miroslav Hudec

Rozdělíme stát na krajská knížectví?

10.11.2006

Po revoluci v roce 1989 se s velkou slávou stříhal ostnatý drát oddělující nás od Evropy. Předloni jsme vstoupili do Evropské unie, chystáme se na vstup do schengenského prostoru, hranice mezi státy na starém kontinentě mizí. S překvapením ale zjišťujeme, že mezitím zvolna a nenápadně vznikají zcela nové – uvnitř naší vlastní země.

Celý článek...
PhDr. Miroslav Hudec

Prosba o pomoc - bydlení

8.11.2006

Pomozte, prosím, sehnat bydlení pro tři studenty z České Lípy. Hledají privát v České Lípě nebo v nejbližším okolí s cenou do 6.000 Kč. Spěchá !!!
Kontakt: dzim@seznam.cZ, tel. 737 412 764

Miloslav Lomič
Komentáře

Ovzduší v České Lípě a v Libereckém kraji

30.10.2006

Připraveno pro Českolipský deník

Podle Integrovaného registru znečištění ( www.irz.cz) patří již druhým rokem mezi největší znečišťovatele v kraji Teplárna Liberec, která loni vypustila do ovzduší neuvěřitelných 522 tun oxidů síry a 186 tun oxidů dusíku. Jejích 120 tisíc tun oxidu uhličitého našemu klimatu také na kvalitě nepřidá, spíše napomáhá prvenství České republiky v produkci oxidu uhličitého v celé Evropě. Se svými 415 tunami oxidů síry libereckou teplárnu následují provozovny Jablonecké teplárenská a realitní.

Celý článek...

Hnutí DUHA Česká Lípa zahajuje kampaň ke globálním změnám klimatu a za snížení exhalací

21.10.2006

V následujících dnech budou mít také lidé na Českolipsku možnost poslat originální osobní vzkaz politikům, kteří budou brzy jednat v keňském Nairobi o snižování exhalací oxidu uhličitého.

celý článek...

Svoboda v metle a na hlínách

10.10.2006

V posledních pár týdnech jsem viděl už několik textů, kde autoři na čtenáře vylévali kýble svého rozhořčení nad těmi všivými socialisty, kteří by nejraději zakázali automobil. Psal o tom Dfense, také Ondřej Neff a spousta méně známých entit...

celý článek...
Komentáře

Den bez aut 2006

3.10.2006

Prohlášení Hnutí DUHA a STUŽ Česká Lípa u příležitosti cyklojízdy ke Dni bez aut v roce 2006
Tisková zpráva

Smrt si přeje zmírnění bodového systému

18.09.2006

Skoro jako bych to viděl. Ten s kosou se neviditelně sune od jednoho ministerského křesla k druhému, tu a tam z něj odpadne kus hnijícího masa.

více...

Kácení

10.7.2006
diskuse na i-novinách

Cyklostezka opravdu pro cyklisty?

10.7.2006

Tak prý si v České Lípě budeme moci na konci prázdnin vyjet po nové dvouapůlkilometrové cyklostezce ze sídliště Špičák do blízké Písečné. Měl bych mít radost.

vice...

Boj o Tlustec stále trvá

12.5.2006
Že státní úřady jdou na ruku soukromým firmám, je v Čechách obvyklý standard. Že dodržování zákonů se hodí, jen když nejde o velké peníze, je také pravidlem.

Víte, jakou to dá práci, vymyslet způsob, jak zákony obejít, aby to nebylo moc nápadné? A víte, jak to naštve, když se najde někdo, kdo do toho šťourá?

Věřte, že sehnat bydlení mimo ruch silnic a dálnic, prach města, bez výhledu na nějakou krabici supermarketu, je dnes stále dražší. Kde na to má jeden brát? A ti ekologové to stále nechtějí pochopit a ten kopec (kopec = šutry = prachy) budou pořád hloupě bránit.

Tisková zpráva Sdružení na záchranu kopce Tlustec
Odvolání Hnutí DUHA

Výsledky anket "Ropák 2005" a "Zelená perla 2005"

3.5.2006
najdete zde

Prohlášení Hnutí DUHA

24.04.2006
V sobotu proběhly již pětatřicáté oslavy Dne Země. Možná jste se zúčastnili českolipského happeningu pořádaného Hnutím DUHA a STUŽ.

Týkal se také stavby rozhledny na Holém vrchu. Proč se nám tento plán nelíbí? Přinášíme prohlášení a také petici proti této stavbě.

Mimochodem, z vrchu Špičák je určitě lepší výhled (přinejmenším na Hypernovu a Interspár, ještě, že to zachraňují Lužické hory...), ale to mají jaksi českolipští již smůlu: obsazeno. Takže zbývá Holý vrch. Nic z něj sice není vidět ( vlasně ano, průmyslová zóna), ale ještě tam není žádná anténa.

Necitlivou regulaci Ploučnice zamítl Krajský úřad

11.04.2006
Reakce PhDr. Miroslava Hudce na dopis zahrádkáře pana Maráka (Městské noviny 7/2006), který uvádí že Strana zelených a Hnutí Duha "neschválily" projekt úprav koryta Ploučnice.

Kácení v Havlíčkově ulici

21.03.2006
Diskuse v I-novinách

více...

Správní řízení

21.3.2006

Připomínky Hnutí DUHA Česká Lípa k zahajovanému správnímu řízení ve věci změny plánu zajištění lomu v dobývacím prostoru Luhov

více...

Stanovisko Hnutí DUHA ke stavbě rozhledny Holý vrch

4.3.2006
V České Lípě dne 2. 3. 2006

Věc:Vyjádření Hnutí DUHA Česká Lípa ve věci možného zásahu do významného krajinného prvku lesa na p.p.č. 5651/1 v k.ú. Česká Lípa pro stavbu: Novostavba rozhledny na Holém vrchu (Čj.:MUCL/6135/2006/OŽP-Z).

Novostavba rozhledny na Holém vrchu by si vyžádala vykácení asi 184 vzrostlých stromů. Přestože o samotné stavbě již bylo rozhodnuto a není předmětem tohoto správního řízení, vyjadřujeme opakovaně zásadní nesouhlas s kácením v této lokalitě. Ačkoliv nejspíš dojde k navržení náhradní výsadby na jiných místech České Lípy, nepůjde o hodnotu srovnatelnou s vykácením již vzrostlých stromů. Z tohoto důvodu požadujeme, aby orgán ochrany přírody ve svém rozhodnutí důkladně zvážil negativní zásahy do VKP- lesa a stanovil podmínky odpovídající situaci.

Mgr. Pavlína Lomičová
Koordinátorka Hnutí DUHA Česká Lípa

Máte chuť přispět do knihy o Lužických horách?

27.2.2006
Dobrý den,
jako občanské sdružení jsme vydali knížku zčásti i o kraji pod Lužickými horami. Prezentuje krajinu a její rodáky, území od Děčína přes Českou Lípu po Jablonec a Liberec. V první vydané části jsme se zaměřili spíše na kulturu, historii a poezii, ale nebránili bychom se ani článkům o přírodě a ekologii, pokud bychom je získali pro připravovanou druhou část. Na rozsahu příspěvků relativně nezáleží, na termínu ano. Uzávěrka do konce června, výjimečně bez záruky lze akceptovat snad i články došlé během července. Předpokládáme omezený počet výtisků a mezinárodní účast. Uvítáme i příspěvky o Lužici v libovolném jazyce. První část vyšla zčásti v horní lužické srbštině, polštině a ruštině.

Robert Keprt
Moravsko-lužická společnost
tel. 547381482

Stránka byla vytvořena pomocí a je umístěna na serveru  správce:Petr S. (2003), správce:Šimon Lomič (2006),